kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia » preteky mládeže  Utorok 27.10.2020  
 Majstrovstvá Európy mládeže v boulderingu 2017, Slaný, ČR
20.09.2017 13:55 | 4182x | komentár: 0x
15. - 16. 9. 2017  

Počas dvoch dní od 15.9. - 16.9.2017 sa v blízkosti Prahy v kráľovskom meste Slaný konali prvýkrát v histórii preteky : Majstrovstvá Európy mládeže v boulderingu. Veľmi dobre zorganizované preteky preverili pripravenosť našich blízkych susedov. Bola to organizačne dosť náročná akcia a usporiadatelia ju zvládli naozaj výborne. Na námestí v Slanom postavili prenosnú bouldrovú stenu so súťažnými bouldrami, zabezpečili online prenos z pretekov, výsledkový servis, vyhlásenia výsledkov ME aj EP v boulderingu, dodržiavali časový harmonogram, pridali koncerty, catering, aj afterpárty.
Podľa IFSC pravidiel pre Majstrovstvá Európy mládeže sa kvalifikácia liezla systémom flash, pri ktorom sa všetci súťažiaci môžu navzájom pri prelezoch vidieť, liezlo sa 8 bouldrov v obmedzenom čase. Do finále postupovalo prvých 6 pretekárov z kvalifikácie.
Slovensko reprezentovalo na Majstrovstvách Európy 8 pretekárov. Tri ženy: Vanda Michalková, Lenka Bacigálová a Lenka Furdíková a piati muži: Peter Kuric, Matúš Válek, Michal Grzyb, Jakub Fabric a Michal Mikušinec.


 Vyhlásenie výsledkov ME v boulderingu 2017 v Slanom (CZE), kategória Youth B Female - 1. Naile Meignan (FRA), 2. Vanda Michalková (SVK), 3. Maja Rudka (POL)

Vanda Michalková sa do finále prebojovala z prvého miesta po kvalifikácii, v ktorej preliezla 7 bouldrov z ôsmich . Finálové bouldre boli štyri, jeden zostal neprelezený a zvyšné tri preliezlo 5 pretekárok, o víťazkách rozhodoval počet pokusov na TOP. Vanda sa umiestnila na 2.mieste na ME v boulderingu v kategórii Youth B Female! Zároveň získala striebornú medailu v Európskom pohári v boulderingu za rok 2017 v tejto kategórii.

 
 Peter Kuric v jednom z bouldrových problémoch v kvalifikácii ME v boulderingu Youth A Male. / Lenka Furdíková skončila s dvoma bonusmi na poslednom mieste z 38 pretekárok v kategórii Youth A Female.

Peter Kuric mal po prvej pol hodine vylezený len jeden boulder. Vyzeralo to, že niečo nie je v poriadku. No potom sa zrazu rozbehol a počas predposlednej polhodiny preliezol ďalšie 4 ťažké bouldre a všetky na prvý pokus! Celkovo mal prelezených 6 topov na 9 pokusov a nepostúpil do finále len o 1 pokus. Umiestnenie na 7.mieste z 52 pretekárov je výborným výsledkom a Peter potvrdil, že jeho forma v tomto roku stúpala.

  
Matúš Valek s celkovo troma prelezenými bouldrami obsadil 25. miesto z 36 pretekárov v kategórii Youth B Male. / Lenka Bacigálová celkovo preliezla 1 boulder a umiestnila sa na 37.mieste z 38 pretekárok v kategórii Youth A Female . / Jakub Fábric v najmladšej kategórii Youth B Male obsadil s dvoma preleznými bouldrami celkovo 30. miesto z 36 pretekárov.

 
Michal Grzyb v kategórii Youth A Male obsadil 46. miesto z 52 pretekárov s dvoma prelezenými topmi. / Michal Mikušinec sa umiestnil na 52. mieste z 52 pretekárov v kategórii Youth A Male.

Slovensko celkovo skončilo na Majstrovstvách Európy v poradí národných tímov na veľmi peknom 9.mieste z celkových 24 prihlásených štátov.

Linky na výsledky

Youth B Female
Youth B Male
Youth A Female
Youth A Male

Text: Igor Kollár, foto: Igor Kollár, Anna Michalková, Lenka Antalíková
Vlado Linek © 1999 - 2020  27799170