kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia » preteky mládeže  Utorok 27.10.2020  
 3. kolo SP v lezení detí, Handlová, HK Prometeus (L)
12.06.2017 15:00 | 6711x | komentár: 3x
10. 6. 2017  

výsledky

V sobotu sa v Handlovej konalo 3. kolo slovenského pohára v lezení detí s lanom na obťažnosť. Preteky sú každoročne na vonkajšej umelej stene v areáli Hutira, kde sa mohli deti vyblázniť v peknom prostredí. Správne načasované počasie privítalo 67 lezúcich detičiek z rôznych klubov z celého Slovenska, dokonca zavítali aj lezci zo starších kategórií, ktorí prišli povzbudiť mladé hviezdy.

  

Po odlezení 2 kvalifikačných ciest sa rozpršalo, a tak si deti aj ich rodičia a tréneri  mohli pochutnať na dobrom guláši, či iných dobrotách. Finále začalo o 14.00, kde v každej kategórií o poháre bojovalo 6 pretekárov. V kategórií U10 dievčatá zvíťazila Zojka Slamková, U10 chlapci zvíťazil domáci pretekár Peťko Tončko. V strednej kategórií U12 u dievčat zvíťazila Lujza Michalková pred Maťkou Buršíkovou, ktorá síce vo finále bola v tope o 2 sekundy rýchlejšia, ale kvalifikáciu jednoznačne vyhrala Lujza, keďže topovala obe cesty. U chlapcov v kategórií U12 si pohár za prvé miesto odniesol Tristan Sýkora, ktorý nám finálovú cestu doslova vybehol. V najstaršej kategórií U14 dievčatá vyhrala pretekárka z klubu Spiders Nook Modra Katka Váleková, pred tiež výbornou lezkyňou Sofiou Ďurkovou. V silnej konkurencií chlapcov v kategórií U14 o pol boda zvíťazil veľmi dobrý lezec Filip Hromada, pred Martinom Šmiľnákom a na treťom mieste skončil tiež jeden z favorizovaných pretekárov Andrej Buzaši, ktorému sa nepodaril skok z previsu do platni, ale právom mu patrí titul „skokan Pretekov„.

 
 
 

Celé preteky sa niesli v duchu európskych pretekov v rakúskom Dornbirne, kde sme boli mysľou pri troch pretekároch Peťovi Kuricovi, Pavlovi Kratochvílovi a Vande Michalkovej, ktorí už nejaké tie preteky na Hutire v Handlovej povyhrávali. Viac v samostatnej správe o pretekoch...

Všetkým pretekárom gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí pomáhali s organizáciou pretekov. Vďaka patrí aj firme Nestlé za sladké drobnosti pre deti.

Petra Kuricová, HK Prometeus Handlová, foto: Michal Buzaši
Vlado Linek © 1999 - 2020  27799166