vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
 index  Odhlásiť    Piatok 29.03.2024
 Memoriál Vlada Tatarku 2009
01.04.2009 12:20 | 8641x |
14. 3. 2009

Dňa 14. 3. 2009 sa konal v poradí ôsmy ročník skialpinistických pretekov Memoriál Vlada Tatarku, známeho tatranského horolezca, extrémneho lyžiara, záchranára a horského vodcu, ktorý zahynul pri výstupe na Ganek. Preteky zorganizovala Horská záchranná služba, v spolupráci s Himalaya clubom Vysoké Tatry.

Pretekárov čakali 4 súťažné disciplíny - lezenie v ľade, na skale, horský kros na skialpinistických lyžiach a obrovský slalom s kanadskými saňami. Akreditácia pretekárov bola v hoteli Sasanka v Tatranskej Lomnici, štart pretekov bol na medzistanici lanovky na Skalnaté pleso.

Súťažilo sa v troch kategóriách. Víťazom v kategórii  A (do 40 rokov) ako aj celkovým víťazom sa stal Eduard Lipták (HZS Vysoké Tatry) pred Rastislavom Šrobom (HZS Západné Tatry) a Grzegorzom Wierciochom (TOPR - Poľsko). V kategórii B (nad 40 rokov) dosiahol najlepší čas Štefan Faga (HZS Veľká Fatra), druhý bol Igor Trgiňa (HZS Vysoké Tatry) a tretí Ján Kostka (HZS Západné Tatry). Kategóriu C - veteráni vyhral Viglione Delfino (Guardia di Finannza – Taliansko), druhý skončil Juraj Settey (HZS Stredisko lavínovej prevencie).