Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 10.04.2020   english version
 Smutná správa z Trnavy
24.11.2010 22:00 | 8533x | komentár: 2x
  

Opäť je tu ďalšia smutná správa z Trnavy, po Celovy nás opustil vo veku 84 rokov Dedo Laco. Ladislav Vitek sa narodil 10. septembra 1926 v Trnave. Vyučil sa krajčírom a kožušníkom a dlhú dobu bol vedúcim predajne a dielne kožušníctva v Trnave, v podniku VKUS, odkiaľ odišiel do dôchodku. Patril k zakladajúcim členom trnavského Horolezeckého klubu (1946). Bol ženatý, vychoval dvoch synov a dve dcéry, dve vnučky a jedného vnuka.

V Tatranských stenách vykonal vyše 200 výstupov, z čoho 70 v zime. Vyliezol 15 prvovýstupov. Bol cvičiteľom 1. triedy a nositeľom 1. výkonnostnej triedy. Obdržal vyznamenanie „ Vzorný cvičiteľ“ a zlatý odznak JAMES-u, ako aj ďalšie uznania za svoju obetavú prácu v horolezectve. Bol tiež členom slovenského reprezentačného družstva horolezcov na Slovensku (1952-57).

Bol obetavým pracovníkom klubu a nevynechal jedinú akciu, ktorú horolezectvo poriadalo. Zo zahraničných hôr bol v Dolomitoch v Taliansku - za odmenu - ale už ako dôchodca. V klube pracoval zo začiatku ako člen výboru. Mal na starosti materiálne zabezpečovanie horolezcov a ako cvičiteľ výcvik nových záujemcov o tento šport. Neskôr zabezpečoval občerstvenia počas Trnavských stoviek a na jarných a jesenných zrazoch. Svoje povinnosti si vždy vzorne plnil.

Drahý Laci.

Bol si dušou horolezeckého diania v Trnave a veľmi nám budeš chýbať. Už nikdy nebudú vrcholové kávičky. Vďaka ti za to, že si bol a že si zostal verný horolezectvu a horám až do konca. Nikdy na teba nezabudneme.

Bubo Nemeš
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Smutná správa z Trnavy [ 24. 11. 2010 22:14:20] - reagovať
Opäť je tu ďalšia smutná správa z Trnavy, po Celovy nás opustil vo veku 84 rokov Dedo Laco. Ladislav Vitek sa narodil 10. septembra 1926 v Trnave. Patril k zakladajúcim členom trnavského Horolezeckého klubu (1946). V Tatranských stenách vykonal vyše 200 výstupov, z čoho 70 v zime.
  • Smutná správa z Trnavy [Igor 25. 11. 2010 8:46:35] - reagovať
    Smútok v duši, aj slzička v oku, ale aj akási pokorná vyrovnanosť po tejto správe z Trnavy. Veď ako krajšie si predstaviť život horolezca. Verný horolezectvu a horám až do konca..., ako napísal Bubo. Stačia dve fotografie, ktoré to nádherne vystihujú. Mladosť, Tatry a krásne hrubé konopné lano. My sme začínali na takom tenkom, štvorpramennom, na ktorom sa ťahali kýble s maltou na stavbe. A nakoniec turistické topánky a kávička niekde v Karpatoch, dýcha z toho pohoda, kto by nechcel takýto záver plnohodnotného života. Vďaka Laci, úprimnú sústrasť všetkým blízkym a priateľom a veľa pekných spomienok.

    • Smutná správa z Trnavy [peto 5. 12. 2010 18:08:01] - reagovať
      Ej, nech im je s Celom dobre a Slniecko nech svieti na ich kopcoch! Bubo, neber to zle, viem ze su dolezitejsie veci, ale oprav tu hrubku ...Celovy dik!


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26352626