Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » tht james  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 11.08.2020   english version
 87. THT JAMES - Mammut TA3 Boulder Blast 2011
15.08.2011 19:00 | 12032x | komentár: 3x
12. - 14. 8. 2011  

Druhý ročník TA3 Boulder Blast počas 87. Ročníka THT prebehol na Popradskom plese. Napriek nie veľmi dobrej predpovedi počasia sa početná skupinka nadšencov boulderingu vybrala objavovať a preliezať  tatranské kamene do magickej Zlomiskovej  doliny. 

Na niekoľkých vybraných šutroch sa podarilo nájsť a zdolať viacero pekných aj ťažkých problémov. Zo všetkých chlapov najviac zabojoval Humpi Švub, ktorý ako jediný preliezol najťažší boulder a zaslúžil si tak veľkú bouldermatku značky Mammut. Za dievčatá sa Sandra Ravasová odvážila obuť lezečky aj v daždivom počasí a za jej výkon bola odmenená štýlovým vreckom v tvare kabelky so znakom mamuta. Za kolektívny výkon na bouldroch chalani z ClimBeer teamu získali taktiež bouldermatku od Mammutu. Výborné výkony na bouldroch podávali ako Kuko Kostka, Ďuro Repáň, Juraj Ravas, tak aj bratia Macúšovci, Vlado Nagy a chalani z ClimBeer teamu. Myslím, že i v zlom počasí si zaliezlo aj veľa ďalších ľudí.

Za skvelé ceny značky MAMMUT patrí veľká vďaka firme Alpha Sport a za ústretovosť pri ubytovaní pre asi 30 boulderistov ďakujeme Horskému hotelu Popradské Pleso.

Patrik  Gajdošík

  
Bouldrovalo sa v kotlinke pod Ošarpancami.
  
Najlepšie bouldroval Humpi Švub za čo dostal veľkú bouldermatku značky Mammut.
  
   
Humpi Švub a Paťo Gajdošík z Urban Apes.
  
Kuko Kostka v akcii.
 
Igor Koller prináša hlavnú cenu od Alphasport Mammut. / Víťazi Mammut TA3 Boulder Blast 2011. Foto: Vlado Linek.


Pri príležitosti 87. THT a osláv 90. rokov JAMESu vyhlasujeme ďalšie bouldrové obliehanie Tatier. Spoločensko-pivná časť tohoročného Boulder Blastu sa bude konať na horskom hoteli Popradské pleso, kde je pre padačov aj chytačov vyčlenených 20 miest na povale po 7€/noc.

Pozor! Do tých 20 spacákovo-povalových miest musíme prichýliť aj pár repre alpinistov... Spoločensko-pohybová časť bude pozostávať z otvorenia nového sektora v Zlomiskovej doline, čo by kameňom dohodil od pivom dobre zásobeného spomínaného horského hotela.
Pozývame teda všetkých, ktorým už nechutí ožužlávať lano, aby si s nami prišli trošku poprášiť a poležať na matracoch v príjemne vychladenom prostredí s katalógovým výhľadom.
Sľúbiť vám vieme zamachované šutre, zlé dopady, kopec šliapania, rannú bolesť hlavy a vôbec podobne neopakovateľnú atmosféru ako minulý a budúci rok. Preto šup zastrčiť bouldermatku do ešte väčšej a do nej lezečky a nejaký biely prach, napísať čo najskôr stručný emailový epos na urban-apes@climb.sk, že kedy prifičíte a cez koľko lôžok budete spať. Ideálne je dofičať už 11. augusta, ale vítaní ste aj skôr. Po 10. júli už za úspešné objednanie nocľahov neručíme.
Kto ste minulý rok neboli, hanbite sa a vedzte, že teraz musíte, tak šup-šup sa hlásiť, povala sa míňa.
Dozblastovania priatelia!

Sponzorom boulderistickej súťaže je ALPHA SPORT a MAMMUT, najlepší sa môžu tešiť na hodnotné materiálové ceny príslušných značiek.

Gorila, Makak, Kapř a ostatní z Urban Apes
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27236362