Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 11.08.2020   english version
 Majstrovstvá Slovenska mládeže a dospelých, A kategória, Prešov (B)
14.04.2019 08:20 | 6185x | komentár: 3x
13. 4. 2019  Prešov

V sobotu 13. 4. 2019 sa na bouldrovke v Lanovom centre Outdoorpark v Prešove uskutočnili Majstrovstvá Slovenska mládeže a dospelých  kategórie A. Súťaže sa celkovo zúčastnilo 56 registrovaných pretekárov a pretekárok v kategóriách U16, U18, U20 a dospelí. Účasť z Poľska a Maďarska sme tohto roku zaznamenali nižšiu ako zvyčajne kvôli ich vlastným pretekom, ale predsa len to malo medzinárodný charakter. Slovenská špička nechýbala.


Foto: archív Outdoorpark.

Pretekalo sa systémom flash a o skvelých 16 bouldrov do kvalifikácie (8 muži, 8 ženy) a aj o finálových 8 (4 muži, 4 ženy) sa postaral ako vždy „čarodejník“ David Zavaky Zavacký s jeho „učňom“ Martinom Mattom Mitkovom a Jankom Pukanským. Napriek počiatočným obavám z ich náročnosti dokázali postavené bouldre perfektne rozvrstviť pretekárov – to čo sa na začiatku zdalo neprekonateľné sa s príchodom tých najlepších odrazu zdalo hravé a zábavné. Prosto súťaž ako má byť. Atmosféru perfektne dopĺňal a gradoval speaker Mišo Banán Malina.

Kvalifikácia prebehla príjemne a hladko v 3. skupinách – postupne od 8.30 do 15.00 a pretekárov napriek prekvapivo chladnému počasiu potešilo popoludňajšie slniečko, ktoré umožnilo počkať na finále na vonkajšom trávniku a terase popíjajúc hodnotné nápoje (dospelí čo sa do finále nedostali, neváhali a dali si nápoje ešte hodnotnejšie). Jedinou komplikáciou sa počas kvalifikácie stala skutočnosť, že Martin Vardži Varga podporil preteky nielen tyčinkami MARVA zo svojej firmy, ale aj vykĺbeným palcom na ruke.

V mužskom finále sa zo 4 bouldrov darilo pretekárom len na troch, pričom tí najlepší "topli" maximálne po 2 bouldroch. V tejto situácii sa prekvapivo napriek dobrej príprave nedarilo  až tak Východniarom – momentálne nastavenie nestačilo Števovi Bednárovi, Jankovi Sedlákovi a Radovi Lukáčovi ani na jeden top. Zo štyroch pretekárov (Jakub Švub, Pavel Kratochvíl, Robo Luby, Miloš Němý) ktorí napokon prekonali 2 bouldre sa na záver na zóny s prehľadom zadarilo najviac Jakubovi Švubovi, novému Majstrovi Slovenska. Diváci nielen žasli nad výkonom , ale tešili sa aj z jeho vtipných a veselých vsuviek počas pretekov.

Ženské finále sa dočkalo (nie úplne nečakaného) prekvapenia v podobe celkového víťazstva mladej nádeje Sofie Ďurkovej, ktorá nádhernými 3 topmi s prehľadom prekonala favoritku súťaže a  víťazku dopoludňajšej kvalifikácie Katku Pivoňkovú  a aj Katku Válekovú, ktorá bola po kvalifikácii na 2. mieste. Katke Pivoňkovej však patrí k dobru to, že medzi kvalifikáciou a finále ešte stihla odbehnúť domov a postarať sa o ročného synčeka – počet nabehaných kilometrov počas preteku mala určite najvyšší.

Na záver patrí veľká vďaka aj zástupcom SHS JAMES Igorovi Kollárovi a Milanovi Košovi, ktorí držali pod kontrolou a usmerňovali celý priebeh súťaže, ako aj predsedovi SHS JAMES Tónovi Pacekovi, ktorý pri vyhlasovaní víťazov ocenil cenou fair-play pretekárov Viktora Kotuliaka a Filipa Hromadu. A tiež aj mnohým rozhodcom a dobrovoľníkom.

A samozrejme  skvelí partneri a sponzori: SHS JAMES, SINGING ROCK, AIX holds, OCÚN, ULULU friendly outdoor shop, Lanové centrum Outdoorpark Prešov.

  

Výsledky

Muži
1. Jakub Švub
2. Pavel Kratochvíl
3. Róbert Luby

Ženy
1. Sofia Ďurková
2. Katka Pivoňková
3. Katka Váleková

U20 (muži)
1. Pavel Kratochvíl
2.Blažej Winiarski
3. Filip Polák

U20 (ženy)
1. Lenka Bacigálová
2. Marína Masláková
3. Lenka Furdíková

U18 (muži)
1. Matúš Válek
2. Jakub Fábric
3. Samo Štefánik

U18 (ženy)
1. Malgorzata Wlodarczyk
2. Lívia Hrašková
3. Kristína Gunišová

U16 (muži)
1. Viktor Kotuliak
2. Andrej Buzaši
3. Martin Šmilňák

U16 (ženy)
1. Sofia Ďurková
2. Katka Váleková
3. Dorota Bulandová

 výsledky

Dňa 13. apríla 2019 sa v Lanovom centre Outdoor park v Prešove uskutočnili Majstrovstvá SR v boulderingu.

Miesto konania: Lanové centrum Outdoor park, Tomášikova 60, 080 01 Prešov – Sídlisko lll
Riaditeľ pretekov: Ľubomír Kuderjavý, t.č. +421 918 955 102, outdookpark@outdoorpark.sk
Hlavný staviteľ ciest: Dávid Závacký
Hlavný rozhodca: Igor Kollár
Technický delegát: Milan Koša
Organizátor: Slovenský horolezecký spolok JAMES
Usporiadateľ: Lanové centrum Outdoorpark Prešov

propozície
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27233618