Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 18.06.2019   english version
 HoryZonty za účasti výzmaných horolezcov i dobrodruhov
07.11.2018 08:00 | 1909x | komentár: 0x
8. - 10. 11. 2018  

Horolezec Peter Hámor spolu s režisérom dokumentu Vrcholová príťažlivosť Rasťom Hatiarom otvoria vo štvrtok 8. novembra 13. ročník festivalu dobrodružných filmov HoryZonty v Trenčíne. Zastrešovať ho bude Kino Hviezda a Klub Lúč.
Dvojica príde predstaviť film Vrcholová príťažlivosť, ktorý získal ocenenie Grand prix za najlepšiu snímku na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade. Aj druhým festivalovým hosťom bude horolezec. Michal Sabovčík spolu s paraglajdistom Jurajom Koreňom sprostredkujú obecenstvu zážitky z expedície v Antarktíde, počas ktorej vyliezli a zleteli z jednej, doteraz nedotknutej a ani nepomenovanej hory v Antarktíde.
O tom, že dobrodružstvo nie je len pre chlapov, príde porozprávať mladá Češka Monika Benešová, ktorá minulý rok prešla sama pešo v americkej divočine 4200 kilometrov dlhú trasu z Mexika až do Kanady. Za päť mesiacov mala v nohách 4300 kilometrov a nastúpala dokopy približne 150 tisíc výškových metrov, čo je, ako keby človek vyšiel šestnásťkrát na Everest.
Novinkou v programe HoryZontov je i pásmo s názvom Trvalo udržateľné dobrodružstvo, v rámci ktorého sa návštevníkom HoryZontov predstavia tri lokálne komunity, zaoberajúce sa ekológiou a trvalo udržateľným rozvojom. Budú medzi nimi aktivisti zo Zelenej hliadky Trenčin, majitelia prvého bezobalového obchodu v Trenčíne Bezobalis a vyznávači konceptu Zero waste.
Festival HoryZonty sa koná aj vďaka podpore Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Audiovizuálneho fondu.
6.11.2018 / bp HoryZonty


www.horyzonty.sk 
Zdroj fotografií: archív Michal Sabovčík a Juraj Koreň.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

HoryZonty za účasti výzmaných horolezcov i dobrodruhov [ 20. 8. 2018 10:19:16] - reagovať
Už tradične sa do diania festivalu môžete zapojiť už skôr a to zaslaním troch fotografií s outdorovou tematikou. Tohtoročnou témou je “Unikát”. Tešíme sa na všetky jedinečné zábery, ktoré sa Vám podarilo zachytiť na Vašich potulkách svetom, či jednoducho zvečnený UNIKÁTny moment pri športovej aktivite, počas pozorovania prírodnej scenérie alebo ďalšie nevšedné zážitky, ktoré prináša život spätý so športom a pohybom v prírode.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23985412