vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Utorok 19.03.2024   english version
 2. kolo, SP v lezení detí, Pezinok (S) - výsledky
22.05.2017 10:00 | 7237x |
20. 5. 2017

Dňa 20. mája 2017 prebehlo 2. kolo Slovenského pohára v lezení detí v pezinskom Squash centre v disciplíne lezenie na rýchlosť. 41 detí si prišlo zmerať svoju rýchlosť v dvoch cestách, ktoré boli na oko rovnaké. Musíme konštatovať, že všetky deti prišli veľmi dobre pripravené na disciplínu, ktorá sa v slovenskom pohári už dávno neukázala.

Najpočetnejšia veková kategória U10 štartovala ako prvá a videli sme tu množstvo napínavých súbojov. Medzi chlapcami si najlepšie viedol Peter Tončko z hokejového, teda pardón, horolezeckého klubu Prometeus Handlová. Moravan Timotej Ondrejka bral striebro a Timo Začka z LA, nemyslím z Los Angeles ale z Lezeckej akadémie, si svojím časom v semifinále získal bronz.
V U10 u dievčat obdivuhodný výkon ukázala Ellen Schöneckerová z James Junior Team Bratislava a túto kategóriu aj vyhrala. Vertigo kids je určite hrdé na druhé miesto Katky Hollej. V Zlatých Moravciach tiež rastú talenty, jeden z nich sa umiestnil na 3. mieste U10D, konkrétne Viktória Sališová.

V U12 chlapci si po prvé miesto vyhopkal „Lezecký akademijčan“ Tristan Sýkora (áno, ten chalan na pozvánke) pred Martinom Kohútom z HK Prometeus Handlová. Na 3. mieste skončil doudieraný Košičan Artur Pankúch z HK Rozlomity a to s časom z kvalifikácie, ktorý bol lepší, ako čas Martina Matušeka. Stalo sa totiž, že semifinálové časy mali Artur a Martin na tisícinu rovnaké!
Svetovú rýchlosť predviedla Maťa Buršíková (Lezecká akadémia) a víťazstvo si nenechala vziať ani náhodou. Najviac jej konkurovala ďalšia „elejčanka“ Lea Slobodová, ktorá sa musela uspokojiť s druhou priečkou. Druhý bronz do HK Rozlomity putoval zásluhou Zory  Scholtzovej.

Svetové rekordy padli v U14. Štyri časy pod štyri sekundy v semifinále a finále zabezpečili víťazstvo Viktorovi Kotuliakovi (Lezecká akadémia). Druhý o malý  nožný sklz bol Lukáš Chudík (James Junior Team Bratislava) a tretí bojovník Filip Hromada (Lezecká akadémia). Jedno zlato ostalo aj doma, keď si Katka Váleková (LK Spider's Nook) poradila aj so špecialistkou na rýchlosť Sofi Ďurkovou (Lezecká akadémia). Jediná zástupkyňa HK Manín, Dorota Bulandová, si odniesla bronz.

Všetkým pretekárom ďakujeme za účasť a ospravedlňujeme sa za technické problémy vzniknuté počas pretekov.

Za podporu ďakujeme Yak&Rysy (teraz už s predajňou na adrese Za kasárňou 1), Tlačiarni DÓŠA a až z ďalekého východu podporila podujatie MARVA.