vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenie    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing
 index » komisie » skialp archív  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 18.04.2024   english version
 1. kolo Slovenského pohára v skialpinizme Tour Sport Cup, Sučany
10.02.2006 02:00 | 6706x |
4. 2. 2006

Ahoj skialpinisti,

v Malej Fatre v Sučianskej doline bolo v sobotu 4. 2. 2006 rušno a veselo. Na urbárskej chate Koniarke sa zišla kopa pretekárov, potešujúce množstvo dupkajúcich divákov a fanúšikov skialpinistického športu. A čo sa tu dialo? Sučiansky Skialp poriadal 2. ročník Memoriálu Jana Doboša. Preteky boli zároveň 1. kolom Slovenského pohára v skialpinizme.

Na štarte bolo celkom 105 pretekárov - jednotlivcov, z toho 57 v kategórii „A“ a 48 v voľnej kategórii „B“. Kriváň a Meškalka ich privítali hmlou a vetrom. Trate však boli vyznačené zodpovedne a hliadky tiež stáli na svojich miestach. Do cieľa došli všetci v kompletnom stave.

Pretekári kategórie „A“, ktorí sa umiestnili na 1.- 3. mieste boli odmenení finančnými a vecnými cenami, pretekári kategórie „B“ boli ocenení vecnými cenami až po 9. miesto. Na záver bolo losovaných ešte 14 cien zo všetkých pretekárskych čísel. Kompletnú výsledkovú listinu aj s časmi uvádzame v prílohe.

Spríjemnením pretekov boli aj tri kotly jelenieho guľášu, varené vínko, divácka tombola a pre túto príležitosť už tradičná muzika v podaní Jeleň Band z Dlhej lúky. Samozrejme, že nechýbal ani klasický organizačný zhon“. Dobrej nálade nevadila ani skutočnosť, že od rána mierne snežilo.

Hodnotenie úrovne pretekov a celého podujatia necháme na zúčastnených. Čo myslíte, vydarilo sa? Napíšte.

Na záver sa chceme poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizovaní tohto pekného podujatia.