Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » metodická  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 15.10.2019   english version
 Akreditácie Horolezeckej škole JAMES
16.06.2012 23:50 | 6305x | komentár: 0x
  

6. júna 2012 vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky potvrdenie o akreditácii horolezeckej škole JAMES pre vzdelávanie inštruktorov I. kvalifikačného stupňa v odborných spôsobilostiach horolezectvo, skialpinizmus, skalné lezenie a lezenie na umelých stenách.
V súlade s týmto rozhodnutím sa menia pomenovania odborných spôsobilostí nasledovne: Inštruktor horolezectva na Inštruktor horolezectva I. kvalifikačného stupňa, Inštruktor skialpinizmu na Inštruktor skialpinizmu I. kvalifikačného stupňa, Cvičiteľ skalného lezenia na Inštruktor skalného lezenia I. kvalifikačného stupňa a Cvičiteľ lezenia na umelých stenách na Inštruktor lezenia na umelých stenách I. kvalifikačného stupňa. Predchádzajúce kvalifikácie získané na základe akreditácií udelených v roku 1992 a 2008 zostávajú naďalej v platnosti. Ich držitelia po uplynutí doby platnosti preukazu a absolvovaní príslušného seminára dostanú nový preukaz s aktuálnym označením kvalifikácie. Súčasne dostanú trvale platné Osvedčenie o absolvovaní kvalifikačného kurzu s pomenovaním kvalifikácie platným v dobe absolvovania kurzu. 
Obsah a rozsah vzdelávania jednotlivých odborných spôsobilostí je upravený v Systéme vzdelávania dobrovoľných metodických pracovníkov SHS JAMES, uverejnenom v Dokumentoch metodickej komisie. Na tom istom mieste sú uverejnené charakteristiky jednotlivých odborných spôsobilostí, upravené podmienky pre zaradenie do jednotlivých kvalifikačných kurzov, prihlášky, upravené podmienky obnovenia platnosti oprávnení pre vedenie výcviku (preukazov) a štatút inštruktora SHS JAMES. 
Súčasťou nového grafického vyhotovenia inštruktorských preukazov, ktorého autorom je Ivan Capko, je fotografia a informácia o krvnej skupine držiteľa preukazu.   
Nové preukazy budú vydané všetkým absolventom kvalifikačných kurzov v rokoch 2011 a 2012, ktorí po absolvovaní kurzu dostali len Osvedčenia o jeho absolvovanmí nahrádzajúce dočasne aj preukaz. Podrobnosti dostanú všetci, ktorých sa vydanie preukazu týka, mailom. V krátkej dobe bude na webovej stránke v dokumentoch metodickej komisie aktualizovaný aj zoznam držiteľov jednotlivých kvalifikácií.
Ostatní držitelia kvalifikácií dostanú nové preukazy vždy po absolvovaní príslušného doškolovacieho seminára. Oba typy preukazov budú platné spoločne do konca roku 2014. Po tomto termíne už bude v platnosti len nový inštruktorský preukaz.
-mbk-
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Akreditácie Horolezeckej škole JAMES [ 14. 6. 2012 10:11:19] - reagovať
Horolezecká škola JAMES má od začiatku júna 2012 obnovené akreditované vzdelávanie inštruktorov v horolezectve, skialpinizme, skalnom lezení a lezení na umelých stenách. V súvislosti s novými požiadavkami ministerstva na obsah a rozsah vzdelávania boli uskutočnené viaceré zmeny v kvalifikačných kurzoch.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25057870