vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    vht    priamo registrovaní    pre kluby
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenie    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing
 index » komisie » ľadové lezenie  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Piatok 17.05.2024   english version
 UIAA SP + ME (L, S), Busteni, Rumunsko
08.02.2010 17:00 | 5613x |
4. – 7. 2. 2010

Štvrté a zároveň posledné preteky Svetového pohára v ľadovom lezení sa uskutočnili 4. - 7. februára 2010 v rumunskom Busteni.Tieto preteky boli zároveň aj majstrovstvá Európy v lezení na obťažnosť a rýchlosť.

Jožo a Ďuri, ME na rýchlosť. Foto: Libor Hroza.

Na novej stene sa začali preteky piatok ráno semifinále žien, po ktorom nasledovala kvalifikácia mužov samozrejme s meškaním ako je v Rumunsku zvykom. Kvalifikačná cesta mužov bola silovo-vytrvalostná tradične po kamenných chytoch, kde Ďuri Švingál skončil na 2. mieste, čo mu zabezpečilo postup do semifinále ako sa neskôr ukázalo aj do finále kde skončil celkovo na 15. mieste. Jozef Leško skončil na 26. mieste.

V pretekoch na rýchlosť, kde boli dva pokusy skončil Ďuri na 17. mieste a Jožo po postupe do semifinále na 15. mieste. V nedeľu sa uskutočnili majstrovstvá Európy na rýchlosť, kde bolo na dosiahnutie najlepšieho času päť pokusov. V tomto preteku skončil Ďuri na 16. a Jožo na 13 mieste.

V celkovom hodnotení Svetového pohára skončil Ďuri na 21. mieste v obťažnosti a na 10. mieste v rýchlosti ako prvý neruský pretekár. Jožo skončil na 36. mieste v obťažnosti a na 16. mieste v rýchlosti.

Lucie Hrozová, ME na rýchlosť, 8. miesto. / Ďuri v semifinále obťažnosť. Foto: Libor Hroza.

Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30806146