Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  alpinizmu    ľadového lezenia    medicínska    metodická    mládeže    ochrany prírody    športového lezenia    tradičného skialpinizmu    skialp archív    reprezentácia    antidoping  
 index » komisie » ľadového lezenia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 24.10.2019   english version
 4. Slovenský pohár v drytoolingu, Foršting race 2018 + poďakovanie organizátorkám
06.02.2018 08:00 | 5832x | komentár: 3x
3. 2. 2018  

Poďakovanie

V tomto období medzi Valentínom a MDŽ si viac ako inokedy, všímame naše ženy. Myslím že všetci sa stretáme pri pretekoch, v kluboch alebo v združeniach s neoceniteľnou prácou našich žien. Niekde sú to manželky inde priateľky, kamarátky alebo ženy či dievčatá,ktoré sú v klube a chcú pomôcť. Stačí prísť na preteky či THT a hneď nás ochotne zaregistruje žena. Keď je potrebné niečo zaznamenávať, niečo doniesť, vyriešiť, vybaviť, poradiť, alebo čokoľvek iné urobiť, veľmi často sú to ženy, ktoré to ochotne a bravúrne zvládnu. Nie som v pozícii, aby som sa mohol vyjadriť za všetkých nás mužov, ale som presvedčený že väčšina by sa pridala.
Dovoľte mi zo srdca poďakovať sa, všetkým ženám a dievčatám, za ich obetavú prácu, ktorú v kluboch a na podujatiach robia. Viem že bez ich pomoci by sme mnohé veci iba ťažko zvládli a možno by sa ani nekonali. Naozaj veľmi pekne ďakujeme.

Štefan Kapusta

Už tradične sa náš Foršting race ukázal ako outdoorové preteky. Po silnom mraze spred dvoch rokov, minuloročnom blate, sa nám tento rok poriadne rozosnežilo. Napriek ťažkým poveternostným podmienkam sa do pretekov pustila tridsiatka súťažiacich, 21 mužov, 6 žien a 3 veteráni. Cez kvalifikáciu sa bez straty bodu prebojovali šiesti lezci.


Kvalifikácia. Foto: Kristína Kapustová.

Do finále nastúpila osmička najlepších. Časový limit osem minút dal zabrať a aj preto piati lezci skončili na limite. Čas ešte mal Adam Pačnár, ktorému došli sily pri prekroku do komínika v závere finálovky. Maťo Minárik vypadol o krok ďalej. Jediný komu sa podarilo preliezť celú cestu s päť sekundovou rezervou bol Robo Luby. Správne si rozložil sily, takticky oddýchol a preto aj vyhral. Na štvrtom mieste skončil Emil Fraštia, no musím spomenúť že síce po limite, ale dokázal doliezť celú finálovku do konca.

Šesť žien liezli cesty spoločne s veteránmi. Najlepšie zo žien liezla Lenka Bacigálová, ktorá je zároveň aj naj juniorka. Hneď za ňou skončila Martina Ballová a Katarína Slivová.
Medzi veteránmi sa najlepšie umiestnil Vlado Masný.

Veľké poďakovanie patrí organizačnému tímu za prácu, lezcom, že sa nezľakli nepohody a samozrejme sponzorom aj ostatným, ktorí nám pomohli rôznym spôsobom.

Podporili nás: SHS JAMES, ŠK IAMES Kežmarok, O.Z.ORIEŠKY, O.Ú. Lieskovany, ELEKTROSPIŠ, s.r.o. Železiarstvo NEZÁBUDKA SNV, Majster centrum, Záhradníctvo Muškát, Benesport a kamaráti.

text: Štefan Kapusta

výsledky muži 
výsledky ženy

KOMENTÁR K ČLÁNKU

4. Slovenský pohár v drytoolingu, Foršting race 2018 + poďakovanie organizátorkám [ 15. 1. 2018 9:59:02] - reagovať
Už tradične sa náš Foršting race ukázal ako outdoorové preteky. Po silnom mraze spred dvoch rokov, minuloročnom blate, sa nám tento rok poriadne rozosnežilo. Napriek ťažkým poveternostným podmienkam sa do pretekov pustila tridsiatka súťažiacich, 21 mužov, 6 žien a 3 veteráni. Cez kvalifikáciu sa bez straty bodu prebojovali šiesti lezci.
 • 4. Slovenský pohár v drytoolingu, Foršting race 2018 [adi 15. 1. 2018 10:14:44] - reagovať
  famozne - plagat roka! :-D

  • 4. Slovenský pohár v drytoolingu, Foršting race 2018 [Marian PO 16. 1. 2018 10:24:18] - reagovať
   dúfam ,že hovoríš o tých farbach :) prijemne zladených :))

   • 4. Slovenský pohár v drytoolingu, Foršting race 2018 [Marian PO 7. 2. 2018 16:38:51] - reagovať
    posielam pekný članok o vzťahoch a motivácii ,ústretovosti sutažiacich na pretekoch a pod ...
    a prečo tu ?lebo Lieskovany su pretek kde je pohoda,necítit až tak e napätie a boj pretekarov...(iba sem tam) a dúfam že aj to pominie..

    http://www.lezec.cz/clanek.php?key=14536&nazev=vnitrni_motivace_a_lezeniVlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25119144