Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 22.06.2018   english version
 Hory, to nie sú len lyže alebo snowboard. Vyrazte na snežnice!
08.06.2017 07:00 | 5407x | komentár: 0x
  

Užite si zimu s nádychom ďalekého severu a vyberte sa na zimnú turistiku na snežniciach.  Práve snežnice môžu poskytnúť oveľa intenzívnejší zážitok z Vašich zimných výletov do prírody. Ich obľúbenosť neustále rastie, hoci neboli pôvodne vymyslené pre potechu očí a ducha, ale boli vymyslené účelne, aby umožnili človeku rozložiť vlastnú hmotnosť pri prechode lesom a členitým terénom v zasneženom období.

Jednoduchosť ich používania a ľahký pohyb v neupravenom zasneženom teréne len zintenzívni Váš zážitok. Na ich využívanie nepotrebujete žiadne kurzy alebo školenia. Navyše pri zimnej turistike ušetríte za lístky na vleky a cenové porovnanie s lyžiarskou, skialpinistickou alebo snowboardovou výbavou vychádza tiež v prospech snežníc.

Výhody snežníc v skratke – ľahký pohyb v neupravenom zasneženom teréne, nenáročné na techniku, cena v porovnaní s inými zimnými športmi, preprava a skladnosť.

Firma TSL patrí medzi lídrov vo výrobe snežníc už viac ako 30 rokov. Snežnice TSL má vo svojej výbave aj francúzska armáda.

Využívajú špičkové technológie:
Easy UP - patentovaná technológia,  pri dlhších a strmších výstupoch redukuje svalovú únavu na lýtkach.
Lateral Adjust - viazanie Explore poskytuje väčší komfort so systémom bočnej úpravy, vďaka ktorému je vhodné aj pre širšie topánky.
Hourglass shape - tvar presýpacích hodín pre ľahkú a prirodzenú chôdzu.
Sound and Shock absorbing System (SSAS) - nič nie je rušivejšie, než hlučná chôdza v tichej krajine, preto v TSL vyvinuli unikátny systém na pohltenie nežiaducich zvukov a otrasov.
Anti Shin-Bang Articulation je ďalšou patentovanou technológiou od TSL. 90° ohyb päty viazania zvyšuje komfort pri chôdzi. Nevyhadzuje sneh cez pätu a špička snežníc neudiera do holene.
Patentovaný SnowGrab poskytuje bezkonkurenčný grip a priľnavosť. Pomáha pri stúpaní a traverzoch. Predné bočné hroty pre extra priľnavosť na traverzoch, hroty na zadnej strane pre brzdenie z kopca, dva predné hroty pod uhlom 120° pre lepšiu trakciu.

Krok užívateľa sa donedávna musel vždy prispôsobiť štruktúre a tvaru snežníc. Predstavte si opak, že sa nemusíte prispôsobovať Vy, ale snežnice. Predstavte si, že každý krok je neobmedzený, že každý pohyb nohy je úplne prirodzený počas zimnej prechádzky, že ste v úplnej symbióze s prírodou a terénom... STOP! Nič si viac nemusíte predstavovať, takéto snežnice už existujú - zapamätajte si ich názov: TSL SYMBIOZ. Vychádzajú z extrémne flexibilného a ľahkého rámu Natural Stride a ergonomického viazania. Bez problémov sa prispôsobia nerovnostiam terénu a poskytujú mimoriadnu trakciu.

Na základe nosného materiálu rozdeľujeme snežnice na kompozitové a hliníkové.

Kompozitové snežnice – ich nosná plocha je zo špeciálneho kompozitu (plastu). Väčšinou sú vybavené univerzálnym viazaním na akúkoľvek obuv a je spojené kĺbom s nosnou plochou. Na spodnej časti sa nachádzajú oceľové hroty. Sú to univerzálne snežnice s vysokou odolnosťou, vhodné aj do náročnejších a strmých terénov.

Hliníkové snežnice -  nosná plocha je hliníková. Vhodné do menej náročného terénu so stúpaním do 20° a traverzom do 15°.

Pomerne nová kategória sú bežecké snežnice. Existuje viacero firiem, predovšetkým v zámorí, ktoré ponúkajú nadšencom pružné a ľahké snežnice na beh po zasneženom teréne. Aj u nás v TSL máme v ponuke takýto model – ide o TSL Symbioz Racing. 

V našich predajniach Sport-Outdoor.sk máme pre Vás pripravenú širokú ponuku snežníc. Ku akémukoľvek modelu snežníc TSL Vám pribalíme darček. Pozrite si našu ponuku snežníc na www.sport-outdoor.sk, prípadne nás navštívte v predajniach Sport-Outdoor v Lučenci, na ul. Podjavorinskej 21 alebo vo Zvolene na Obchodnej ul. 11 (budova TPD), www.outland-shop.eu.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Hory, to nie sú len lyže alebo snowboard. Vyrazte na snežnice! [ 8. 1. 2014 14:44:05] - reagovať
Užite si zimu s nádychom ďalekého severu a vyberte sa na zimnú turistiku na snežniciach. Práve snežnice môžu poskytnúť oveľa intenzívnejší zážitok z Vašich zimných výletov do prírody. Ich obľúbenosť neustále rastie, hoci neboli pôvodne vymyslené pre potechu očí a ducha, ale boli vymyslené účelne, aby umožnili človeku rozložiť vlastnú hmotnosť pri prechode lesom a členitým terénom v zasneženom období.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20910246