Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 05.12.2020   english version
 1. a 2. Edelweiss Cup 2012 - Zlaté Moravce (B, S)
15.04.2012 15:00 | 6475x | komentár: 5x
14. 4. 2012  

Slovenský pohár mládeže v športovom lezení 2012 zahájili disciplíny, ktoré boli doteraz určené len pre dospelých - bouldering a preteky na rýchlosť v Zlatých Moravciach. Obe súťaže pripravili a riadili Simona a Lucia Korcové, ktoré si tak vyskúšali inú pozíciu, než na akú sú obvykle na pretekoch zvyknuté.

Deň plný lezenia začala súťaž v boulderingu na novej bouldrovke. Na  mladých pretekárov, rozdelených podľa veku do 2 skupín, tu čakalo 15 bouldrov s limitom 2 hodiny. Poobede sa potom všetci presunuli do sokolovne, kde na chytoch, aké sa používajú aj vo svetovom pohári, prebehli preteky na rýchlosť. Všetci liezli súťažnú cestu trikrát, pričom sa započítal najlepší dosiahnutý čas.

Ku koncu pretekov tak mali všetci za sebou slušnú dávku lezenia, ku ktorej prispel predovšetkým hlavný sponzor Slovenského pohára, firma Edelweiss.

Ďalej toto podujatie podporili: SHS JAMES, Yak a rysy, Protoservis, Toferer Textil, Mesto Zlaté Moravce a Nitriansky samosprávny kraj.

výsledky

  
Preteky v boulderingu.
  
Preteky na rýchlosť. / Víťazi chlapci B. Foto: Nórbert Karnay.


Horolezecký klub Zlaté Moravce pozýva všetky deti a mládež na preteky v boulderingu a v lezení na rýchlosť, ktoré sa budú konať 14. 4. 2012 v Zlatých Moravciach. Preteky sú súčasťou Slovenského pohára.

Spoluorganizátor pretekov je SHS JAMES a hlavným sponzorom Edelweiss. Ďalší sponzori: Yak & Rysy, Toferer Textil a Protoservis.

Chceme upozorniť pretekárov na povinnú predregistráciu na email simonakorcova@gmail.com s uvedením mena a priezviska, ročníku narodenia, klubu/sponzorov.

Podrobnejšie informácie k pretekom sa dozviete na mieste po registrácii. Všetci ste vítaní.

Simona Korcová
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28056418