Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 29.10.2020   english version
 Európsky pohár mládeže v lezení na obťažnosť a rýchlosť, Imst, Rakúsko
14.08.2019 08:00 | 2988x | komentár: 1x
2. - 4. 8. 2019  

Prvý augustový víkend, v dňoch 2. - 4. 8. 2019 sa konalo v rakúskom meste Imst tretie kolo Európskeho pohára mládeže v lezení na obťažnosť a rýchlosť. Slovensko reprezentovalo 11 pretekárov, čo bola doposiaľ najväčšia účasť mládežníkov na Európskom pohári. V celkovom hodnotení národov sa Slovensko umiestnilo z 25 zúčastnených štátov na peknom 14. mieste v lezení na obťažnosť a na 12. mieste v lezení na rýchlosť.


Slovenská výprava EYC IMST 2019.

O najlepší slovenský výsledok v pretekoch na obťažnosť sa postarala Vanda Michalková. V oboch kvalifikačných cestách vyliezla do TOPU a s prehľadom postúpila do nedeľňajšieho finále. Vanda vybojovala v silnej konkurencii pódiové tretie miesto v kategórii A female. O druhé najlepšie umiestnenie slovenského lezca sa postaral Peter Kuric. V silnej konkurencii obsadil v pretekoch na obtiažnosť v kategórii junior skvelé 11. miesto, kde jeho postup do finále delilo len jedno miesto.


Vanda Michalková 3.miesto.

Svoju premiéru na pretekoch európskeho pohára mládeže v obťažnosti si otestovalo viac ako polovica našich pretekárov. Sofia Ďurková v dvoch kvalifikačných cestách obsadila celkové 48. miesto v najmladšej kategórii youth B female. Tesne za Sofiou sa umiestnila reprezentantka širšieho výberu Dorota Bulandová na 51. mieste. Slovensko reprezentovali medzi dievčatami taktiež Katka Váleková a Barbrorka Čemanová, ktorým sa ale kvalifikácia nepodarila a tak sa obe umiestnili na konci štartového poľa.

  
Andrej Buzaši kvalifikácia. /  Barborka Èemanová kvalifikácia. / Filip Hromada kvalifikácia.
  
Jakub Fábric kvalifikácia. / Katka Váleková kvalifikácia. / Martin Šmiľňák kvalifikácia.
  
Peter Kuric kvalifikácia. / Samuel Štefánik kvalifikácia. / Vanda Michalková kvalifikácia.

Medzi chlapcami sa v ich prvých európskych pretekoch predstavil Samuel Štefánik, Andrej Buzaši a Martin Šmiľňák. Samo vo vekovej kategórii youth A male obsadil 44. miesto. Martinovi sa aj napriek jeho výbornej technike v kvalifikačných cestách nepodarilo preliezť do vrchných častí ciest. Andrej dokázal so svojou bojovnosťou zaliezť veľmi dobre, tomu však nestačilo na dobrý výsledok. Filip Hromada sa umiestnil v najmladšej kategórii youth B male na 57. mieste. V pretekoch na obtiažnosť si v kategórii youth A male dosiahol náš skúsenejší pretekár Jakub Fábric  po zaváhaní až 45. miesto.

 
Sofia Ďurková kvalifikácia.

V pretekoch na rýchlosť, ktoré sa konali v prvý deň si všetci naši pretekári: Filip Hromada, Peter Kuric, Jakub Fábric a Sofia Ďurková zlepšili osobné časy. Filip Hromada so svojím časom 9,680 s obsadil v kategórii youth B male skvelé 12. miesto. Peter Kuric, ktorý testoval novú súslednosť krokov v spodnej pasáži, si upravil svoj osobný rekord na pretekoch časom 8,470 s. Jakub Fábric si za mrholenia odniesol pekné 19. miesto a so svojím časom 9,560 s si zlepšil osobný rekord na preteku. Svoju premiéru na rýchlosti si vyskúšala Sofia Ďurková, ktorá dosiahla čas 14,030 s a obsadila celkové 22. miesto v kategórii youth B female.

Všetkým pretekárom ďakujem za zodpovedný prístup a reprezentáciu Slovenska. Ďakujem aj trénerom Milošovi Nemému a Jurajovi Kvasnicovi za pomoc a podporu počas pretekov. A taktiež aj Petre Kuricovej, Alenke Bulandovej a Róbertovi Fapsovi za starostlivosť o deti mimo pretekov. 

kompletné výsledky
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27810581