Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 08.07.2020   english version
 Petzen Climbing Trophy 2019
18.07.2019 10:00 | 1827x | komentár: 0x
5.- 7. 7. 2019  

5. - 7. júla 2019 sa za účasti 26 pretekárov zo Slovenska konala jedna z najväčších detských / mládežníckych súťaží v športovom lezení v Európe - Petzen Climbing Trophy 2019. 

SHS JAMES má záujem, aby najmä deti do 13 rokov (vrátane) na tieto preteky chodili, a preto sú každý rok v rozpočte vyhradené peniaze na  príspevky deťom, ktoré majú záujem pretekať na medzinárodnej úrovni. Podpora je určená na získavanie skúseností, ktoré sa môžu zúročiť v ďalších tréningoch a pretekoch. Tieto skúsenosti získavajú deti, tréneri a rodičia bez tlaku na výsledky (pretože príspevok nie je viazaný na výsledky).  Verím, že si všetci zúčastnení zo Slovenska odniesli veľa zážitkov a múdrosti. 

 
 

Konkurencia je každý rok početnejšia a aj kvalitnejšia. Tento rok sa Slovákom v najobsadzovanejších kategóriách U10 až U14 nepodarilo dostať na stupne víťazov. Tešiť nás môžu aspoň finálové účasti Lujzy Michalkovej (speed 4. miesto a lead 7. miesto) a Tristana Sýkoru (lead 5. miesto). Tiež si myslím, že hodnotné umiestnenia získali Paula Papšová  v boulderingu 6. miesto a Katarína Hollá 7. miesto v lead. V U16 a H16 sa zišla tiež slušná konkurencia, ale zďaleka nie taká, ako na európskych pohároch. Využiť to chcel najmä Jakub Fábric. V lezení na rýchlosť mal s najlepšími časmi našliapnuté na víťazstvo, no zastavil ho pád vo finále. Katka Válekova sa v boulderingu dostala na pekné 3. miesto. To najlepšie na koniec. U8 nebola vyhodnotená, ale ak by bola, tak Juraj Gondžúr je suverénny víťaz. Budúci rok ide do U10 a už teraz roztriasol súperom kolená. Nadšený mladý Jurko aj teraz dokáže inšpirovať starších :-).

Výsledky (B1= Speed, B2= Boulder, B3= Lead)

text: Andrej Sýkora. foto: Anka Michalková, Róbert Hromada

   
 
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26992791