Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 07.08.2020   english version
 Majstrovstvá sveta juniorov a európsky pohar Ice climbing
20.03.2019 20:30 | 1077x | komentár: 0x
  

Preteky v Oulu (Fínsko) sa konali 1. - 3. 3. 2019. Výjazdu sa zúčastnili naši mladí nádejní lezci: Martin Minárik, Adam Pačnár, Matúš Válek a Lenka Bacigalová a ja, ako tréner.

 

Počas celej doby, ranné teploty nestúpali nad -17˚C, k tomu fúkal „príjemný“ vetrík, takže ideálne podmienky panovali. O tom, ako boli preteky katastrofálne zorganizované (zúčastnil som sa už štvrtých majstrovstiev sveta juniorov), tu radšej písať nebudem, aj tak si to žiadny Fín neprečíta.

 

Našim pretekárom sa nedarilo, jedine Maťo, ako tak naplnil ambície, ale len v speede, kde postúpil do finále, kde ho v prvom rozstrele porazil neskorší víťaz, ale v Leade sme opäť doplatili na to, že nevieme kopať do steny, keďže u nás neexistuje ani jedna stena, kde by sa dalo liezť tak, ako sa lezie vo svete. Matúš podal výborný výkon, myslím, že keby lezie viackrát, ako len dvakrát do roka s čakanmi, mal by veľký potenciál.

Výsledky                Lead  Speed
Lenka Bacigalová    12      11
Matúš Válek            16       9
Martin Minárik        11       8
Adam Pačnár           13      11

V nedeľu sme všetci pretekali na poslednom kole Európskeho pohára.
Výsledky                  Lead  
Lenka Bacigalová        26   
Martin Minárik            33
Marek Radovský         36
Matúš Válek                40
Adam Pačnár               46
 
Marek Radovský
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27198316