Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 26.08.2019   english version
 Základná informácia o pretekoch v športovom lezení v roku 2019
17.01.2019 17:00 | 1378x | komentár: 2x
17. 1. 2019  

V roku 2019 prichádza v Komisii športového lezenia SHS JAMES, resp. v celom systéme práce komisie i zabezpečení pretekov k významným zmenám. Zmeny nastanú tak v samotných v „Pravidlách preteky v športovom lezení SHS JAMES“, ktoré sa pri najväčších pretekoch na Slovensku významne približujú k pravidlám Svetového pohára a iných významných podujatí a ktoré majú všeobecný charakter bez toho, aby sme časovo limitovali ich platnosť. Ďalej sa dokončuje úplne nový dokument s názvom „Vykonávacie predpisy pre preteky v športovom lezení SHS JAMES pre dospelých a mládež (i pre deti) na rok 2019“, ktorý rieši záležitosti týkajúce sa konkrétneho ročníka. Keďže na obidvoch dokumentoch bolo nesmierne množstvo práce a bude ich ešte treba jemne doladiť, uzrejú svetlo webových stránok na prelome januára a februára tohto roku.

Významné zmeny nastanú i v spôsobe rozdelenia finančných prostriedkov, systéme dotácií na preteky, zabezpečení pretekov (ľudským i materiálnym potenciálom), zabezpečení fungovania reprezentácie, rozšírení členskej základe pre športové lezenie, atď, atď. Keďže sa však kolotoč domácich pretekov v športovom lezení už rozbehol, pre informáciu pretekárov prinášame v prílohách nasledovné dokumenty:

1. Kalendár pretekov Slovenského pohára dospelých, mládeže i detí na rok 2019, platný k 17. 1. 2019 (k pretekom, ktoré sú zverejnené, môžu pribudnúť ďalšie)
2. Základné body fungovania Slovenského pohára, resp. iných pretekov v roku 2019
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Základná informácia o pretekoch v športovom lezení v roku 2019 [ 17. 1. 2019 17:29:51] - reagovať
V roku 2019 prichádza v Komisii športového lezenia SHS JAMES, resp. v celom systéme práce komisie i zabezpečení pretekov k významným zmenám. Zmeny nastanú tak v samotných v „Pravidlách preteky v športovom lezení SHS JAMES“, ktoré sa pri najväčších pretekoch na Slovensku významne približujú k pravidlám Svetového pohára a iných významných podujatí a ktoré majú všeobecný charakter bez toho, aby sme časovo limitovali ich platnosť.
 • Základná informácia o pretekoch v športovom lezení v roku 2019 [miriam 18. 1. 2019 18:02:42] - reagovať
  Ahojte, som rada, že je zverejnený aspoň aký taký časový harmonogram detských pretekov, len dosť nerozumiem prečo sú naplánované 3 preteky na marec a to 2 bouldre A, ktoré už v rámci roka zrejme nebudú a jeden speed B. To sa mi zdá príliš nahusto. A v Prešove, v Žiline máme krásne veľké bouldrovky so zázemím a MSR detí bude na preteku v nákupnom centre? Škoda. Ale aj tak lepšie ako nič, vďaka

 • Základná informácia o pretekoch v športovom lezení v roku 2019 [Scholtz 18. 1. 2019 12:41:52] - reagovať
  1) jedna maličká chybička - 31.3. máte v kalendári svetlomodrou namiesto tmavomodrej.

  2) prečo sú 2 detské preteky v júni? Vtedy sa už predsa chodí na skaly. A naopak - v novembri až februári nič :-( Žeby kvôli tomu, že vtedy sú fakt ľudia na skalách a tým pádom steny neprídu až o toľko zisku?

  3) preteky 22.6. je, podľa mňa, úplne nevhodný termín. My (a poznám viacerých) chceme už vtedy ísť na dovolenku (výbrať posledný týždeň deti zo školy).

  4) 9.3. majú stredoslovci jarné prázdniny. Je mi jasné, že sú to České preteky a teda s termínom sa asi nedá pohnúť.

  5) nedali by sa preteky 16.-17.3. prehodiť? Už minule sme sa bavili, že ked sú takéto kombinované preteky (deti a dospely) tak je vhodnejši dať deti na sobotu. Preteky väčšinou končia podvečer + cesta domov = prídeme domov v nedeľu neskoro večer - a deti idú na druhý deň do školy.

  Je mi jasné, že je to komplikované a nedá sa vyhovieť všetkým. Berte to len ako pripomienky na zamyslenie.


Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24593538