Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 22.09.2020   english version
 SPDaM, Prešov (B)
01.10.2018 08:00 | 5436x | komentár: 1x
23. 9. 2018  

Cez víkend 22. - 23. septembra 2018 sa na bouldrovke v Lanovom centre v Prešove uskutočnil veľký boulderingový sviatok – pretekalo u nás 122 lezcov všetkých vekových kategórií zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Ruska.


Lanové centrum Outdoor Park.

Pod záštitou hlavného organizátora Slovenského horolezeckého spolku JAMES a usporiadateľa občianskeho združenia Skalná hrana  sa uskutočnili open preteky Slovenského pohára v boulderingu dospelých a mládeže (3. kolo)  a tiež Majstrovstvá Slovenska v boulderingu detí (4. kolo). V sobotu sme odštartovali  4. kolo Slovenského pohára lezenia detí SHS JAMES (ktoré bolo zároveň aj Majstrovstvami Slovenska v boulderingu) – súťažili kategórie dievčat a chlapcov U10,U12,U14 (teda pod 10, 12, 14 rokov). Pre každú kategóriu bolo pripravených 8 súťažných bouldrov.

V kategórii U10 zvíťazili Kristína Denčiaková a Peter Tončko.
V kategórii U12 zvíťazili Katarína Hollá a Artur Pankuch.
V kategórii U 14 zvíťazili Sofia Ďurková a Andrej Buzáši.

výsledky detí

Pretekársky maratón v nedeľu sa niesol v znamení boulderingu dospelých na 20- tich kvalitne pripravených kvalifikačných bouldroch (D. Zavacký, M. Krafčík, M. Mitkov) a skvelých 4 finálových pre každú kategóriu. Finále tak bolo ozajstnou napínavou show. Súťažilo sa v kategóriách U16, U18, U20 a v kategórii dospelých. Tu už tvrdo nastúpili aj zahraniční pretekári, ktorí riadne zamiešali slovenským poradím. Celkovým víťazom mužských pretekov sa stal Poliak Krzysiek Szalacha a v ženách absolútne víťazstvo získala ruská pretekárka (žijúca v Poľsku) Eugenija Lavruškina.

V kategórii U16 zvíťazili Lujza Michalková a Jakub Fábric.
V kategórii U18 zvíťazili Lenka Bacigálová a Matúš Válek.
V kategórii U20 zvíťazila Karolína Furdíková (muži v tejto kategórii nemali zastúpenie).

ženy
1. RUS Eugenia Lavruškina
2. SVK Lujza Michalková
3. SVK Katka Váleková

muži
1. PL Krzysiek Szalacha
2. SVK Jakub Švub
3. SVK Miloš Němý

výsledky dospelí a mládež

foto Peter Basala

foto Michal Buzaši
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27515503