vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Piatok 29.03.2024   english version
 Lezecká rozbíjačka
28.08.2018 13:00 | 2973x |
25. 8. 2018

Keď mi pred asi mesiacom zavolal Ivo, či nerobíme v Lieskovanoch nejakú súťaž, aby sme sa stretli a posúťažili si lezci z okolia, iba som mu povedal že sa opýtam chalanov. Chalani, teda naši mladí lezci sa myšlienky chytili a vymysleli pretek v ktorom by sa mohol každý unaviť, teda rozbiť.

Ani neviem ako a už ho máme aj za sebou. Zámer sa podaril. Stretli sme sa, poliezli a väčšina aj riadne fyzicky rozbila. 27 lezcov sa pustilo do rozbíjania pár minút po desiatej a v jedenástich disciplínach sme zbierali body koľko sa dalo. Po obede bolo vidno nastupujúcu únavu a ťažšie disciplíny ostali bez záujmu. S blížiacou sa šestnástou hodinou, aktivita stúpala a všetci sa snažili získať ešte kde tu nejaký bodík.  Keď sme zrátali body, tak v niekoľkých disciplínach, kde bola zhoda, sme nahnali rozbitých lezcov do rozstrelu  na čas, kde dostali ozaj poriadne zabrať. Najlepším rozbíjačom  sa stal Dano Mahdal, ktorý zozbieral 257 bodov a zároveň zvíťazil v troch disciplínach. Na druhom mieste skončil Mirec Mrovčák s 214 bodmi a víťazstvom v jednej disciplíne. Tretím rozbíjačom bol Jožko Novysedlák, so 199 bodmi a výhrou v piatich disciplínach. Iba sedem bodov menej mal Adam Pačnár ktorý vyhral jednu disciplínu. Na piatom mieste sa umiestnil najlepší veterán nad 45 rokov Marian Kočan so 152 bodmi, ktorý musel odísť ešte počas rozostrelu  v disciplínach, kde by možno niektorú aj vyhral. Na šiestom mieste skončila najlepšia zo žien Martina Adamcová s počtom bodov 149 a víťazstvom v siedmich  disciplínach. Na druhom mieste v ženskej kategórií skončila Viktória Turková s 48 bodmi a víťazstvom v jednej disciplíne a na treťom mieste Majka Pinčaková so 45 bodmi a tiež vyhratou jednou disciplínou. Ešte spomeniem že na druhom mieste medzi veteránmi sa umiestnil Ivo Kapušanský a na treťom Feri Mrovčák.

Vďaka Pánu bohu nám počasie vydržalo bez dažďa a vďaka sponzorom sme mohli súťažiacim odovzdať hodnotné ceny. Musím pochváliť chalanov ktorí sa chytili organizácie a zvládli to myslím veľmi dobre. Vďaka patrí všetkým ktorí pomohli a aj súťažiacim ktorí sa zapojili a vytvorili parádnu atmosféru preteku . Podľa reakcie chalanov, čo treba vylepšiť, si myslím že o rok sa budeme môcť opäť rozbiť na Lezeckej rozbíjačke Lieskovanoch.

Števo

Podporili nás: IAMES Kežmarok, O.Z. Oriešky, VB Reality, ATAK, OPRAVAGORE.SK,  Adamsport, Cannaderm s.r.o., Benesport, Majstercentrum