Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 05.12.2020   english version
 Príbeh s názvom New Base Line 8B+
30.07.2018 07:45 | 3903x | komentár: 8x
  

Všetko sa začalo, ked Števo Bednár cestoval koncom júna do Magicwoodu s jasným cieľom. New Base Line 8B+ (NBL) už mal naskúšany z minulých výjazdov a bol si istý svojou prevahou. Lenže príroda ma svoje vlastné zákony a zákony fyziky sa tiež nedajú obíjsť. A tak Števo bojoval s nepriazňou podmienok, nedostatkom kože na prstoch a tiež ho niektore kroky nechceli pustiť. Potom som sa v Magicu objavil ja, s jasnou víziou, že sa posuniem na další level. Ale 8B+ bouldre sa nelezú každý deň a forma na takýto problém musí byť perfektná, ak tam človek nechce stráviť celé mesiace, či roky. Pôvodne som sa chcel venovať iným bouldrom, ale Števovo zanietenie pre NBL ma presvedčilo.

V prvý deň pri NBL som stretol Belgičana Roba, ktorý mal tiež za sebou niekoľko 8B bouldrov a už minulý rok si vyhliadol práve NBL. Potom sme to počas nasledujúcich dní skúšali a pomáhali si ako sa dalo. Pokroky sme videli každý deň a večer sme menili smenu so Števom, ktorý nabehol ako borec za podmienok. A potom to prišlo, v pondelok vyliezol NBL Rob, v utorok ja a v stredu Števo. Takto sa skončil Števov príbeh s NBL a jeho z86itky pri okupovaní tohto bouldra. Števo potom všetkom už čakal, že tam raz príde a ten balvan tam už nebude.

NBL bolo pôvodne 8C, ale postupom času sa klasifikácia ustálila na 8B+. Je to boulder po ťažko držateľných oblinkách a mikrolištách s ťažkými fixami a zlými nohami. Je to v podstate balet po nestabilných stupoch s nedržateľnými chytmi.

Lukáš Petriľák

video z prelezu Lukáš Petriľák
video z prelezu Štefan Bednár

  
 
Lukáš pri preleze bouldra New Base Line 8B+.
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28056182