Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 25.02.2018   english version
 Festival HORY A MESTO sa po 18 rokoch presúva na nové miesto do BORY MALL
15.01.2018 10:00 | 1261x | komentár: 2x
21. – 25. 3. 2018  

Najväčšou novinkou devätnásteho ročníka Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO bude nové miesto konania, ktorým sa stane BORY MALL s kinami CINEMAX. Organizátori vidia zmenu pozitívne, akcii dodá novú energiu a možnosti, ktoré iste ocenia aj návštevníci. Osvedčená dramaturgia a programová štruktúra zostávajú nezmenené, diváci sa môžu tešiť na vyše 50 filmov a hostí svetového formátu. To všetko od 21. do 25. marca 2018, „bližšie, než si myslíte“. HORY A MESTO sú s 18-ročnou tradíciou jediným festivalom svojho druhu v Bratislave, zároveň má pevne vybudované postavenie na mape slovenských festivalov.

„Veríme tomu, že festival si za 18 rokov získal divákov, ktorí nás nájdu a navštívia aj na novom mieste. Naši diváci už zažili festival na viacerých miestach a dúfame, že ich nezaskočí ani táto zmena a prídu ho opäť navštíviť a podporiť,“ povedala projektová manažérka festivalu Natália Bokníková. Festival sa začal v roku 2000 v Zrkadlovom háji, v roku 2002 sa presunul do dnes už neexistujúceho PKO a od roku 2004 pôsobil v Auparku celých 14 rokov.  
Osvedčená dramaturgia festivalu ako aj jeho programová štruktúra sa zásadne nemenia. „Ako každý rok aj tento prinášame zahraničných hostí svetového formátu. Programové sekcie zostávajú nezmenené, tematicky delené podľa živlov, na druhej strane v špeciálnych sekciách prinášame novinky: budú venované snowkitingu, morským kajakom, behu, ferratám, zároveň sa chystá aj tradičná envirosekcia,“ povedal k novinkám tohtoročného festivalu programový riaditeľ Alan Formánek. Filmová prehliadka ponúkne aj tento rok vyše 50 zahraničných a slovenských filmov. Diváci sa môžu tešiť aj na obľúbené cestoklubové premietania KINO SVET.
Organizátori festivalu si headline Bory Mall „Bližšie, než si myslíte“ zobrali za svoj. Nákupno -  zábavné centrum je len 15 minút od centra, využiť sa dá aj praktické spojenie MHD a bezproblémová je aj cesta autom po obchvate, navyše parkovanie je zdarma a to neobmedzene. CINEMAX BORY je v Bratislave viacsálové kino, ktoré disponuje najnovšími zvukovými a obrazovými technológiami. Najväčšia sála má kapacitu 472 miest. Nový priestor Bory Mall ponúka zaujímavé možnosti pre bohatý program aj mimo kinosál počas celého dňa, jeho zostavovatelia sľubujú lezecké preteky, fotovýstavy, rôzne kultúrne i umelecké vystúpenia na pódiu, súťaže a podobne. „Sme presvedčení, že je to pozitívna zmena, ktorá festivalu umožní ďalej rásť a dodá mu novú energiu,“ pridáva sa k akcentovaniu pozitívnej zmeny štatutárna riaditeľka festivalu Ivana Sidorová. 
Festival Hory a mesto vítajú na novej adrese aj domáci hostitelia. „Sme veľmi radi, že môžeme hostiť renomovaný festival, ktorý sa venuje téme blízkej našim návštevníkom. Tešíme sa ako sa priestor nášho centra zaplní atraktívnymi aktivitami pre rôzne vekové kategórie a kinosály CINEMAXU skvelými snímkami. Sme Ekoisti, zelenú i pohyb máme radi, tak aj Hory a mesto dostanú u nás čerstvý vzduch,“ povedal marketingový manažér Marián Hornyák z Bory Mall. „Snažíme sa, aby programová ponuka našich kín bola divácky čo najpríťažlivejšia a zároveň najširšia. A práve preto sme sa rozhodli participovať na festivale Hory a mesto. Veríme, že fanúšikovia si nové priestory konania festivalu v CINEMAX BORY zamilujú a podarí sa nám osloviť a rozšíriť základňu aj o milovníkov outdoorových aktivít a extrémnych športov,“ uviedol Michal Drobný zo spoločnosti CINEMAX.
 
Zuzana Golianová          
www.horyamesto.sk
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Festival HORY A MESTO sa po 18 rokoch presúva na nové miesto do BORY MALL [ 15. 1. 2018 10:59:10] - reagovať
Najväčšou novinkou devätnásteho ročníka Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO bude nové miesto konania, ktorým sa stane BORY MALL s kinami CINEMAX. Organizátori vidia zmenu pozitívne, akcii dodá novú energiu a možnosti, ktoré iste ocenia aj návštevníci. Osvedčená dramaturgia a programová štruktúra zostávajú nezmenené, diváci sa môžu tešiť na vyše 50 filmov a hostí svetového formátu. To všetko od 21. do 25. marca 2018, „bližšie, než si myslíte“.
  • Festival HORY A MESTO - preteky v boulderingu [Anonym 29. 1. 2018 13:18:00] - reagovať
    Ahoj, budu aj preteky v boulderingu?

    • Festival HORY A MESTO - preteky v boulderingu [Lukasko 3. 2. 2018 0:07:36] - reagovať
      Dufam ze nie.


Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  19973270