Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 18.12.2018   english version
 Peter Kuric prekonáva svoje maximá!
07.11.2017 13:00 | 2032x | komentár: 0x
  

Mladému, 16-ročnému Peťovi Kuricovi (SHS JAMES, Žilmont s. r. o. a Zenit s. r. o.) ešte ani poriadne nevychladli pretekárske lezečky a už valí na skalkách po Slovensku. Najskôr sa rozliezol v čoraz rozvinutejšej oblasti Sekaniny, kde urobil prvoprelez Bumerangu (sektor pod bunkrom) a cestu ohodnotil obťažnosťou 8a.

Posledné slnečné októbrové dni si z Krpcova odnáša niekoľko hodnotných prelezov (napr. Facebook 9- OS, Hypoxia 10– PP3 ...), ale taktiež si tu v tejto peknej lezeckej oblasti posúva svoje OS maximum prelezom cesty Inferno za 10-.

No a keďže je čas natrénovať na cepíny – v Stráňavách spolu s Marekom Radovským prelieza drytoolové cesty Rock Blázna, D7- FL, Prekliate zbrane, D8- FL, Utópia, D9 PP2) a taktiež posúva svoje drytoolové maximum prelezom cesty UFO, D10 a to štýlom FLASH!

A aby toho nebolo málo, počas posledného októbrového víkendu si stihol odbehnúť do Prahy na MČR na obťažnosť, kde vo svojej vekovej kategórií víťazí a v českej mužskej lezeckej špičke obsadil krásne finálové 5. miesto. Majstrom ČR sa stal ako inak – Adam Ondra. Gratulujeme!

  
Horné sekaniny - sektor nad cestou vľavo, cesta Kyvadlo osudu 8+. / Krpcovo - na sklonku babieho leta. / Majstrovstvá ČR na obťažnosť Praha, Zličín 2017 - kategória A.

MČR obťažnosť Praha/Zličín - kvalifikácia.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Peter Kuric prekonáva svoje maximá! [ 7. 11. 2017 13:04:32] - reagovať
Mladému, 16-ročnému Peťovi Kuricovi ešte ani poriadne nevychladli pretekárske lezečky a už valí na skalkách po Slovensku. Najskôr sa rozliezol v čoraz rozvinutejšej oblasti Sekaniny, kde urobil prvoprelez Bumerangu (sektor pod bunkrom) a cestu ohodnotil obťažnosťou 8a.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  22266219