Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 24.11.2017   english version
 V4 Sport Climbing Camp 2017
22.11.2017 22:00 | 790x | komentár: 1x
1. - 3. 12. 2017  

Blíži sa termín V4 Youth Sport Climbing Camp 2017. Mnohí sa pýtajú, čo to vlastne je? Je to prvá akcia tohto druhu v športovom lezení na Slovensku a asi aj v celom vyšehradskom priestore. Niečo ako nultý ročník, preto je táto otázka na mieste.  

V4 YSCC 2017 je sústredenie pre mládež zo štyroch krajín V4 – Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Nejde o širokú verejnosť, ale o mladých športových lezcov, ktorí sa aktívne zúčastňujú európskych pretekov pod záštitou IFSC (International Federation of Sport Climbing). Uskutoční sa 1. – 3. decembra 2017 v Bratislave na lezeckej stene K2.
Myšlienka požiadať o malý grant z Visegrad Fund sa zrodila v mojej hlave a organizačne ju zastrešila Lezecká akadémia. Vytvorili sme lákavý program pre účastníkov zo všetkých krajín V4. Bouldrovú časť projektu zabezpečí Tomaso Greksák v spolupráci so slovinským ifsc stavačom pretekárskych ciest Simonom Margonom. O speedovú časť sme požiadali poľskú stranu, zabezpečí ju Andrzej Kajdan. Pridali sme parkourovú časť v podaní Dávida Chudého.
Vrámci výmeny skúseností a znalostí sme požiadali účastníkov – trénerov o vypracovanie časti sústredenia s názvom Compensation. Komunikačný jazyk sústredenia je angličtina, čiže športovcov čaká aj rozvoj jazykových znalostí.
Partnermi pre výber športovcov z jednotlivých krajín nám boli národné zväzy – SHS JAMES zo Slovenska, Polski Zwiazek Alpinizmu z Poľska, Magyar Hegy-é Sportmászó Szovetség z Maďarska a Horosvaz z Čiech. Pre každú krajinu bolo určených 8 miest pre športovcov a 2 miesta pre trénerov, prípadne sprevádzajúce osoby. Zo Slovenska sme pridali JAMES sústredenie pre mladšie deti v kategóriách U12 a U14.
Verím, že medzinárodné skúsenosti budú cenné pre všetkých – športovcov aj ich trénerov. Kooperácia vo vyšehradskom priestore by mohla napomôcť pri prijatí nových tréningových metód, vyzdieľaní vedomostí ako aj vytvorení priateľských vzťahov v novom olympijskom športe. Mohla by sa tiež rozvinúť ďalšia spolupráca.

Anna Michalková
KOMENTÁR K ČLÁNKU

V4 Sport Climbing Camp 2017 [ 19. 10. 2017 22:27:52] - reagovať
Blíži sa termín V4 Youth Sport Climbing Camp 2017. Mnohí sa pýtajú, čo to vlastne je? Je to prvá akcia tohto druhu v športovom lezení na Slovensku a asi aj v celom vyšehradskom priestore. Niečo ako nultý ročník, preto je táto otázka na mieste.
  • V4 Sport Climbing Camp 2017 [Igor Koller 23. 11. 2017 9:23:36] - reagovať
    Akcia este neprebehla, ale z velmi dobrej informacie je jasne, ze je to akcia vynimocna a dobre pripravena. Tak drzim palce, aby co najlepsie dopadla a bola uspesnym startom do dalsich pokracovani. Uz teraz je za tym obrovske mnozstvo prace, vdaka vsetkym, ktori sa na tom podielaju a specialne Anke Michalkovej.


Vlado Linek © 1999 - 2017 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  19268507