Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 22.06.2018   english version
 Jar na skalách Tomáša Plevka
16.05.2017 22:35 | 1979x | komentár: 0x
  

Môj výlet sa začal výjazdom s Ivkou Vejmolovou,  Adamom Ondrom a Pepem Piechowitzom do Španielska dňa 27. 2. 2017. Stretli sme sa v Brne. Ako obvykle som skoro celú cestu prespal až na moment keď sa nám minula nafta na diaľnici.

 

Chvíľu sme nevedeli čo máme robiť, tak sme sa vydali s Pepem obhliadnuť okolie, či nenájdeme nejakú čerpaciu stanicu. Po asi kilometri chôdze sme našli malú dedinku. Ako sveta znalí chlapci sme okamžite zamierili do krčmy, kde nám povedali, že najbližšia čerpacia stanica je 10 kilometrov od tejto dedinky. Zrazu  sa postavil majiteľ podniku a povedal nám, že nás tam zavezie. Po krátkej ceste, počas ktorej som sa dozvedel, že chalan má frajerku z Čiech, a že práve oslavujú fašiangy sme sa ocitli na pumpe. Kúpili sme  10l bandasku nafty a vydali sa na cestu späť,  chalan bol natoľko milý, že nás doviezol až ku nášmu autu, načapovali sme... a nič. Auto nechcelo naskočiť. Stáli sme na diaľnici asi ďalšiu hodinu snažiac sa naštartovať ale nepomohlo. Nakoniec k nám prišli policajti. V ten moment nám nebolo veru všetko jedno. Obávali sme sa, že nás dajú odtiahnuť a nasledovný týždeň budeme riešiť iba auto. Opak bol pravdou. Boli strašne milí a ochotní pomôcť. Niečo spravili pod kapotou auta a motor naskočil  hneď na prvý šup. Poďakovali sme sa a pokračovali  v našom výlete.

Prvý deň nehlásili v Španielsku moc pekné počasie  a tak sme sa zastavili vo Francúzsku v jednej novej oblasti, ktorá ešte nemala názov a ani cesty neboli pomenované ale Adam sa dopredu dohodol so Sebom Buinom a tak sme mali špičkového sprievodcu. Chvíľku sme poliezli, podarilo sa mi jedno 7c+ OS a pomaličky sme sa pobrali ďalej. Prespali sme na lúke a skoro ráno sme vyrazili do Oliany.

Oliana nie je moc rozľahlá oblasť ale je to jedna z najúžasnejších oblastí aké som kedy navštívil. Dlhé cca 45-55m cesty v miernom previse, krásne lezenie po kvapľoch s občas technickými pasážami po lištách. Zostali sme tu dva týždne, počas ktorých sa mi podarilo vyliezť dve 8b-čka, 7c+ Os a viacero ľahších ciest. Stretli sme tu veľa známych ľudí ako je Dany Andrada, Jerry Moffatt, Edu Marin, Chris Sharma ... Takže motivácia mi tiekla ušami.

Viac sa dočítate na hkmanin.sk

 
 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Jar na skalách Tomáša Plevka [ 16. 5. 2017 22:35:33] - reagovať
Môj výlet sa začal výjazdom s Ivkou Vejmolovou, Adamom Ondrom a Pepem Piechowitzom do Španielska dňa 27. 2. 2017. Stretli sme sa v Brne. Ako obvykle som skoro celú cestu prespal až na moment keď sa nám minula nafta na diaľnici.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20910215