Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 22.06.2018   english version
 Lieskovanská karabína 2017
26.05.2017 18:00 | 1380x | komentár: 1x
20. 5. 2017  

Prežili sme nádherný deň. Zo začiatku sme sa trošku ťažšie rozbiehali, no za krátko boli všetci na svojich miestach a mohli sme začať. Škôlkari sa pustili do prekonávania prekážok, menšie deti zo školy začali liezť a tie väčšie  zdolávať nástrahy trate, spolu so staršími. Všetkým  dala trať poriadne zabrať a potom  sme si mohli užiť  štyri cesty v kvalifikácií. Najlepší juniori a aj Muži si skúsili aj finálovku. Počasie bolo výborné ako aj nálada. Deň nám spestril jazdecký klub Apolónia s ukážkami na koníkoch,  malá pod súťaž  v lezení na pivové debničky  a večerná zábava pri živej hudbe.


Účastníci karabíny.

 
Adam vo finále. / Ferí v kvalifikácii.

 
Na debničkách. / Peťo su sudom.

Celkovo sa súťaže zúčastnilo 73 súťažiacich, s ktorých väčšina boli deti, no  mali sme aj štyri ženy, osem mužov a troch veteránov. Zo 17 škôlkarov bola najšikovnejšia Emka Vrončová. Mladších žiakov bolo 21 a medzi nimi bola najlepšia Anet Retter. Spomedzi 12 starších žiakov bol suverénne najlepší Maťo Pačnár. Juniorov bolo len osem ale výkonmi prekonali aj mužov. Najlepší  z juniorov a zároveň aj celkovo najlepší v lezení bol Adam Pačnár, ktorého zastavil až skok na konci finálovky. Musím spomenúť aj Feriho Mrovčáka, ktorý prebehol trať suverénne najrýchlejšie s časom 4:30 min. a na 12 debničiek vyliezol za 32 sekúnd. Feri Bjalončík bol najlepší z mužov a Feri Mrovčák najlepší z  veteránov. Najlepšie zo žien sa darilo Zuzke Kapustovej.
Lezecká špica je síce niekde inde, no účelom podujatia neboli len špičkové lezecké výkony. Stretli sme sa od maličkých detí až po vyrastených lezcov. Rodinná atmosféra a dobrá nálada nás sprevádzali celý deň. Všetkým účastníkom a zároveň aj ľuďom ktorí sa postarali o pohodlný priebeh podujatia veľmi pekne ďakujeme.

Podporili nás:  ŠK IAMES KK, firmy TRUMPF, EMBRACO, ŽELEZIARSTVO NEZÁBUDKA, CHATA PRI ZELENOM PLESE, nadácia SPP, Ing Martin Vronč a O.Z.ORIEŠKY. Všetkým veľmi pekne ďakujeme.

Za O.Z. Oriešky Števo Kapusta.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Lieskovanská karabína 2017 [ 8. 5. 2017 18:54:16] - reagovať
Prežili sme nádherný deň. Zo začiatku sme sa trošku ťažšie rozbiehali, no za krátko boli všetci na svojich miestach a mohli sme začať. Škôlkari sa pustili do prekonávania prekážok, menšie deti zo školy začali liezť a tie väčšie zdolávať nástrahy trate, spolu so staršími.
  • Lieskovanská karabína [PeterS 13. 5. 2017 15:59:06] - reagovať
    Zasa sú 3 podujatia v jeden deň - Lieskovianska karabína, Memoriál Róberta Kubína a 2. kolo SP v lezení detí :-( Viem, že sú nejaké zaužívané termíny atď, ale nedalo by sa to nejako skoordinovať/rozložiť?


Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20910223