Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 22.06.2018   english version
 Zahraničné preteky v lezení
25.04.2017 22:00 | 1259x | komentár: 1x
  

Kategórie U10, U12 a U14
Pre kategórie do 14 rokov existuje v Európe množstvo pretekov. Z hľadiska medzinárodnej účasti vnímame preteky v rakúskom Imste, Petzene a talianskom Arcu ako zaujímavé, pretože sa ich zúčastňujú najlepší mladí lezci do 14 rokov z celej Európy.
V roku 2017 sa uskutočnia preteky pre deti do 14 rokov:
• Youth Color Climbing Festival Imst (L) 2. – 4. jún 2017 
• Petzen Climbing Trophy (L, B, S) 7. -9. júl 2017  
• Rock Junior under 14 cup Arco (L, B, S) 24. – 27. august 2017Kto môže ísť na európske preteky a ako to zabezpečiť?
Nominovaní sú najlepší účastníci Slovenského pohára v lezení detí SHS JAMES, ktorí majú záujem porovnať sa s európskymi deťmi. Na preteky sa treba hlásiť aspoň mesiac dopredu, aby bol čas na registráciu. Komisia mládeže má v rozpočte vyčlenené finančné prostriedky na podporu účasti detí na európskych pretekoch, preto je dôležité sa ozvať a informovať.
Píšte na office@james.sk, akavuljakova@yahoo.com.

Prečo by malo ísť dieťa na európske preteky už vo veku do 14 rokov?
Ak sa venuje mladý pretekár či pretekárka lezeniu ako športu, je dobré mať prehľad o konkurencii a zažiť atmosféru európskych pretekov. Na Slovensku sú výsledky pretekárov do značnej miery skreslené nízkym počtom súťažiacich a nie celkom profesionálnymi možnosťami rozvoja lezenia ako športu. Je preto zaujímavé porovnanie so zahraničím. Dá sa doniesť si odtiaľ motiváciu, prípadne zistiť, že je všetko nasmerované dobrým smerom.
Za posledné roky sa mnohé slovenské lezecké deti môžu pochváliť výbornými výsledkami aj na európskej úrovni.

Kategórie U16, U18 a U20
Starších detí resp. mládeže sa týkajú vážnejšie preteky - Európsky pohár juniorov a Majstrovstvá sveta juniorov, organizuje ich International Federation of Sport Climbing (IFSC) v troch disciplínach – Lead, Boulder, Speed a ich kombináciu.
Informácie o týchto pretekoch  
Nominácie na preteky rieši Komisia pretekov SHS JAMES. Kontakt je preteky@james.sk.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Zahraničné preteky v lezení [ 25. 4. 2017 22:54:04] - reagovať
Pre kategógie do 14 rokov existuje v Európe množstvo pretekov. Z hľadiska medzinárodnej účasti vnímame preteky v rakúskom Imste, Petzene a talianskom Arcu ako zaujímavé, pretože sa ich zúčastňujú najlepší mladí lezci do 14 rokov z celej Európy.
  • Zahraničné preteky v lezení [STEVE 7. 5. 2017 22:01:51] - reagovať
    ĽUDIA PREBUĎTE SA ! DAJTE SVOJE DIEŤA NA LEZENIE!!!


Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20910227